reklama sklepu z materacami



Jak zrobić własny zagłówek do łóżka?

Coraz częściej wybierane są łóżka modułowe, w których każdy element jest sprzedawany osobno. W ten sposób łatwiej dopasować ten mebel do swoich wymagań. Osobna rama, drabinka, materac czy zagłówek. Ten ostatni element niekoniecznie trzeba kupować w sklepie. Jest kilka ciekawych sposobów na samodzielne wykonanie wezgłowia. Sprawdź sam, jak można to zrobić. Może jedna z metod przypadnie Ci do gustu i sam spróbujesz swoich sił?

wysoki zagłówek tapicerowany za łóżkiem

Najciekawsze pomysły na zagłówki do łóżka

Aranżacje sypialni często dotyczą też łóżka i jego zagłówka. Jest to istotny element wystroju, ponieważ można go rozbudować nawet na całą ścianę nad łóżkiem. Co najczęściej pojawia się w sypialniach?

- Gotowe rozwiązania. Istnieje wiele prostych i bardziej rozbudowanych rozwiązań oferowanych przez producentów łóżek. Zakupiony zagłówek można przykręcić zarówno do ramy, jak i do ściany. Korzystając z tego rozwiązania, trzeba dobrze zmierzyć ramę łóżka, aby wezgłowie do niej dobrze pasowało.

- Zagłówek tapicerowany. Miękka i przyjemna powierzchnia z materiału obitego na deskach i wypełnione piankami tapicerskimi. Przy odrobinie chęci i czasu, warto spróbować samemu wykonać taki zagłówek.

- Wezgłowie pikowane. Jego charakterystyczną cechą są łączenia materiału z obu stron wezgłowia. Stanowią one wklęsłe guziczki, wokół których tworzą się estetyczne poduszki, wypełnione pianką. Jest to dużo trudniejsze rozwiązanie do samodzielnej realizacji.

- Zagłówek z poduszek. Wystarczy kilka poduszek oraz szelki, którymi zostaną one zamocowane nad łóżkiem. W roli szyny sprawdzi się dobrze stary karnisz. Można też szelki mocować bezpośrednio do ściany.

- Inne ciekawe ozdoby. Nad łóżkiem można powiesić dowolne, własnoręcznie wykonane ozdoby. W ten sposób uzyskuje się najbardziej indywidualne rozwiązania.

- Wezgłowie drewniane. Po zrobieniu podłogi pozostało trochę stylowych paneli? Można je zamontować na ścianie nad łóżkiem, uzyskując piękne, drewniane wezgłowie. Wymaga jednak dodania większej ilości poduszek na łóżko, ponieważ same panele nie są zbyt wygodnym oparciem. Jeśli paneli zostało bardzo dużo, wezgłowie można pociągnąć aż do sufitu, tworząc ciekawą, drewnianą ścianę.

- Stosuje się także inne drewniane materiały na zagłówki. W aranżacji sypialni spotkać można wezgłowia zrobione z drewnianych klocków, pali, a nawet palet.

Jak zrobić tapicerowany zagłówek do łóżka?

Dzięki internetowi i takim stronom jak AboutDecor wykonanie samodzielnie nagłówka nie jest wcale tak trudne. Dostępne tam instrukcje znacząco ułatwiają takie prace i pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty porównywalne z kupionymi w sklepie wezgłowiami.

W pierwszym etapie należy zdobyć odpowiednie materiały. Oprócz materiału i desek będzie to pianka w postaci półwalców, których pozyskanie jest sporym wyzwaniem. Następnie cztery drewniane profile łączymy w formie ramki. W kolejnym kroku wycinamy z płyty OSB deski o szerokości walców z pianki. Owijamy je włókniną, którą przyszywamy takerem. Od strony włókniny przykładamy gąbkę i całość owijamy materiałem, który także mocujemy takerem. Tak wykonane elementy mocujemy wkrętami do przygotowanej ramy. Gotowy zagłówek można zamocować zarówno do ściany, jak i do ramy łóżka.

Własny zagłówek dla każdego

Dzięki instrukcjom zawartym w internecie, z łatwością można uzupełnić swoje łóżko o stylowy nagłówek. Pozwoli to uniknąć dodatkowych zakupów, a także stworzyć coś indywidualnego. Odpowiednio wykonany zagłówek powinien cieszyć oko przez wiele lat. Warto więc zastanowić się, jaki rodzaj wezgłowia będzie najlepiej pasować do aranżacji sypialni.

pikowany zagłówek łóżkowy w kolorze szarym

flaga Unii Europejskiej