Wybieramy meble do sypialni! Na jakie rozwiązania postawić?

Sypialnia jest miejscem, w którym liczy się przede wszystkim komfort. To właśnie tam, odpoczywamy i regenerujemy swoje siły. Najczęściej także w sypialni znajduje się nasza garderoba. Z tego też powodu na jej wyposażenie składa się kilka elementów, których podstawą jest oczywiście łóżko. I chociaż przy jego wyborze trzeba się dokładnie zastanowić, to na nim meble do sypialni się nie kończą. Jak zatem umeblować swoją sypialnię, aby była dla nas przyjaznym, wygodnym i równocześnie funkcjonalnym miejscem?

sypialnia z łóżkiem tapicerowanym i wysokim zagłówkiem

Meble sypialniane tapicerowane – łóżka, pufy i fotele

Pod pojęciem meble sypialniane kryją się łóżka, ale także inne typowo wypoczynkowe meble, takie jak fotele czy pufy. Są to również praktyczne garderoby i szafy, gdzie możemy przechowywać ubrania i bieliznę. Oczywiście najwięcej czasu spędzimy, korzystając z tego pierwszego, dlatego właśnie jemu poświęcamy największą uwagę. A wybór jest naprawdę spory, począwszy od wielkości i konstrukcji łóżka, po rodzaj jego wykończenia.

Możemy zdecydować się na łóżko o surowej konstrukcji, gdzie rama jest drewniana lub metalowa. Jeśli jednak chcemy, aby nasza sypialnia była przytulna i stylowa, to warto wybrać tapicerowane łóżka sypialniane. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju obić, dzięki czemu możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone.

Tapicerowane meble do sypialni pozwalają stworzyć wyjątkową atmosferę i doskonale współgrają z innym wyposażeniem sypialni, takim jak pufy i fotele.

Pufy i fotele warto umieścić w sypialni, zamieniając je w swoją prywatną oazę spokoju i wypoczynku. Przy czym pufa jest nie tylko świetnym siedziskiem, czy podnóżkiem, idealnie współgrającym z fotelem, bo jeśli ma wbudowany pojemnik, stanowi także doskonały schowek.

Nowoczesne meble do sypialni – styl i funkcjonalność

Nowoczesne meble do sypialni to przede wszystkim doskonałe połączenie funkcjonalności ze stylowym designem. Doskonałym tego przykładem są tapicerowane łóżka sypialniane z wezgłowiem, czyli jedne z najbardziej praktycznych rozwiązań w tym zakresie. Taka konstrukcja w przypadku mebli obitych różnego rodzaju tkaninami pozwala z jednej strony na przybranie wygodnej pozycji półleżącej, a z drugiej stanowi ochronę dla ściany przed otarciami i zabrudzeniami, do której przylega łóżko.

Tapicerowane łóżka sypialniane uważane są także za niezwykle gustowne. Przy okazji bogaty wybór obić i równocześnie ciekawe wzornictwo, pozwalają wykorzystać tego typu meble do sypialni zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych czy bardziej fantazyjnych (np. glamour). Co ważne, łóżka tapicerowane mogą być zaopatrzone także w pojemnik na pościel, dzięki czemu są nie tylko piękne i stylowe, ale także bardzo praktyczne.