Uprawa pelargonii w domu - praktyczne wskazówki

Pelargonie to najbardziej popularne kwiaty, które wybieramy do naszych przydomowych ogrodów. Jak dbać o pelargonie? Na czym się skupić podczas ich uprawy? Poznaj nasze wskazówki!

pelargonie na rowerach

Pielęgnacja pelargonii - praktyczne wskazówki

Pelargonie to piękne kwiaty, które mogą być uprawiane w ogrodzie lub w domu. Jeśli chcesz, aby Twoje pelargonie rosły zdrowo i kwitły obficie, musisz o nie dbać. Pamiętaj o tych kilku ważnych zasadach pielęgnacji.

- Pelargonie potrzebują dużo światła, dlatego uprawiaj je na parapecie lub tarasie, gdzie będą miały dostatecznie dużo słońca.

- Podlewaj je regularnie, tak aby gleba wokół roślin była wilgotna (ale nie mokra). Pelargonie nie lubią przesuszonej gleby.

- Nawozić powinna się tylko roślinę, która jest w dobrej kondycji. Nie nawozić pelargonii, jeśli są przekwitnięte lub chorują.- Obcinaj uschnięte kwiaty i liście.- Zaleca się stosowanie nawozu mineralnego dla roślin doniczkowych raz w tygodniu.- Podczas upałów spryskiwać pelargonie letnią wodą.

W ofercie sklepu Egarden znajdziesz różnorodne akcesoria ogrodowe, takie jak doniczki rozsadowe czy drożdze do cydru.

Uprawa pelargonii w domu

Uprawa pelargonii jest bardzo prosta i przyjemna. Te kwiaty doniczkowe mają wiele zalet, takich jak łatwość utrzymania, odporność na choroby i niskie wymagania dotyczące oświetlenia. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z uprawy pelargonii, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji.

Pelargonie są bardzo wrażliwe na nawozy, dlatego też należy je stosować tylko wtedy, gdy rośliny są w dobrej kondycji. Zaleca się stosowanie nawozu mineralnego dla roślin doniczkowych raz w tygodniu. Jeśli rośliny są mocno obciążone liśćmi, należy je przesadzić do większych doniczek. Aby utrzymać pelargonie w dobrej kondycji, trzeba je regularnie podlewać. Zaleca się stosowanie podlewania dolistnego, ponieważ pozwala to uniknąć rozwoju chorób grzybowych.

Pelargonia rabatowa - uprawa

Pelargonie rabatowe to piękne kwiaty, które nadają się świetnie do uprawy w doniczkach. Są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają dużo uwagi. Aby utrzymać pelargonie w dobrej kondycji, trzeba je regularnie podlewać. Zaleca się stosowanie podlewania dolistnego, ponieważ pozwala to uniknąć rozwoju chorób grzybowych. Jeśli rośliny są mocno obciążone liśćmi, należy je przesadzić do większych doniczek. Pelargonie rabatowe są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają dużo uwagi.

Pelargonie rabatowe (Pelargonium peltatum) to gatunek rośliny, który łatwo można uprawiać w doniczkach. Jest ona często stosowana jako roślina ozdobna ze względu na swoje atrakcyjne kwiaty i łatwość uprawy. Pelargonie rabatowe dorastają do około 30 cm wysokości i mogą mieć różnokolorowe kwiaty, od białego po czerwony.

Aby utrzymać pelargonie rabatowe w dobrej formie, należyregularnie je podlewać- najlepiej dolistnie. Upewnij się także, że doniczka ma dziurki odpowietrzające, aby zapobiec gromadzeniu się wody. Podlewaj pelargonie, dopóki woda nie będzie wypływać przez dziurki odpuszczające. Gdy kwitną, usuwaj przekwitłe kwiaty, aby zachęcić roślinę do większego kwitnienia.

Sklep z najlepszymi materacami 24materace.pl