reklama sklepu z materacamiStyl nowoczesny w małym wnętrzu? Sprawdź, co należy wiedzieć!

Aranżujesz małe wnętrz i nie wiesz, na jakie rozwiązania architektoniczne postawić? A może zastanawiasz się, z czego będzie trzeba zrezygnować, a które z istotnych elementów staną się ważnym atrybutem Twojego wnętrza? Sprawdź koniecznie, co należy wiedzieć przed projektowaniem małej kuchni lub salonu. Z tym praktycznym przewodnikiem urządzisz swoje wnętrza wygodnie i estetycznie.

salon/pokój urządzony w nowoczesnym stylu

Każda aranżacja wnętrza wymaga od nas podjęcia przemyślanych decyzji. Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa na wykończenie przestrzeni w zgodzie z ustalonymi przez nas priorytetami, a także sztuką projektowania wnętrz.

Wpadki aranżacyjne zdarzają się jednak każdemu, a wiele osób uważa, że tylko prawdziwym specjalistom udaje się tworzyć wnętrza idealne. To jednak nie prawda. Bo wystarczy przestrzegać kilku zasad projektowania, by każde pomieszczenie, nawet to o niedużym metrażu urządzić z klasą.

Jak urządzić małą kuchnię w zgodzie z nowoczesnymi trendami?

Mała kuchnia nie musi być niewygodna. Już wielu architektów dowiodło, że nawet w małej kuchni przygotowywanie wszystkich potraw może przebiegać dokładnie tak, jak byśmy chcieli. Jest jeden warunek. Małe kuchnie wymagają, by wszystko miało w nich swoje ustalone miejsce, a strefa trójkąta roboczego nie może być zakłócona żadnymi rozpraszaczami. 

A zatem w małej kuchni zacznij od wyznaczenia miejsca dla blatów roboczych. Im więcej takiej wolnej przestrzeni, tym lepiej, ale nie martw się, jeśli na pierwszy rzut oka przytłoczy Cię ilość posiadanego miejsca. Postępuj zgodnie z zasadą rozplanowania wszystkich urządzeń zgodnie z tym, jak przebiega proces obróbki artykułów spożywczych w kuchni. Najpierw musisz znaleźć w małej kuchni miejsce do wypakowania zakupów. Następnie do ich przechowania, umycia, a potem obróbki. Rozplanowanie urządzeń na planie trójkąta roboczego na pewno Ci w tym pomoże.

Twoja mała kuchnia powinna zostać wykonana w oszczędnej palecie kolorystycznej. W taki sposób bardzo intuicyjnie nawiążesz do nowoczesnego stylu. Sprawdź koniecznie, jak przyjemną przestrzeń możesz uzyskać, jeśli dobrze rozpoznasz swoje potrzeby.

Mała jadalnia z salonem? Urządzaj tę strefę z głową!

Nawet w kawalerce można świetnie wydzielić strefę wypoczynku, jak i przestrzeń do wspólnego spożywania posiłków. W tym celu dobrze oszacuj możliwości, jakie daje Ci dostępna przestrzeń w Twoim salonie. Rozważ idealną wielkość kanapy, uwzględniając mniejsze modele, z funkcją rozkładania, jak również wstawienie stołu z podobną funkcjonalnością. Zwróć uwagę także na krzesła – jadalnia w niewielkich rozmiarach wymaga mebli o prostej konstrukcji, które nie zajmują wiele miejsca.

Wersje mini standardowych mebli będą równie wygodne, ponieważ po rozłożeniu zapewnią Ci taką samą wygodę, jak klasyczne warianty.

Stół z krzesłami umieść jak najbliżej kuchni. Natomiast kanapę ustaw przodem do prostopadłej ściany, by podczas relaksowania się na niej nie skupiać się na tym, co dzieje się w kuchni. 

Weź pod uwagę, że by nie przytłaczać małego wnętrza ciemnymi kolorami, ale z drugiej strony całkowicie z nich nie rezygnuj. Możesz np. pomalować wnętrze kontrastowo. Jedną ze ścian przemaluj ciemniejszą farbą, a wszystkie pozostałe np. białym kolorem. W ten sposób nieco odmienisz na pozór nudne wnętrze i nadasz mu zupełnie innego wyrazu.

A jakie krzesła do jadalni będą pasowały do nowoczesnego stylu? Tu sprawdzą się modele w stylu glamour z pięknym obiciem oraz metalowymi nogami. Zgraj kolor czarny z szarym, srebrnym lub beżowym. Każdy z tych duetów doda Twojemu wnętrzu ciekawego akcentu. 

Już wiesz, jak urządzić niedużą przestrzeń w swoim domu? Kieruj się naszymi zasadami i ciesz się nowoczesnym wnętrzem.