Siatki zgrzewane nierdzewne - zastosowania

siatka zgrzewana nierdzewna

Produkcja, hodowla oraz innego rodzaju przemysły korzystają z nowych rozwiązań, które ulepszają możliwości produkcyjne. Nie inaczej jest z takim produktem, jak siatki zgrzewane nierdzewne. Mają one bardzo szerokie możliwości zastosowania, dlatego coraz więcej przemysłów decyduje się na włączenie tego elementu do swojej branży. Sama jej konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że jej zastosowanie jest ograniczone jedynie wyobraźnią samego kupującego. Jest to siatka wykonana z drutu ze stali nierdzewnej, która połączona została przy pomocy rozgrzania prętów i zespolenia ich spoiną. Dzięki temu cechują się bardzo dobrą wytrzymałością oraz sztywnością, co jest właśnie powodem szerokich możliwości na temat użycia tego produktu.

Siatki zgrzewane nierdzewne w budownictwie

Jesteśmy przyzwyczajeni, że obecne budownictwo wykorzystuje tego typu siatki nierdzewne, gdyż widząc ten produkt, od razu przychodzi na myśl utrwalanie konstrukcji. Siatki zgrzewane idealnie nadają się do tego zadania, dlatego trudno byłoby obecnie znaleźć budynek, w którym nie ma siatki w warstwie wykończeniowej lub w warstwie ochronnej. Dlatego też siatka zgrzewana tak często wykorzystywana jest w budownictwie. Wszelkiego rodzaju ogrodzenia również często wykorzystują ten produkt, szczególnie, kiedy do ogrodzenia jest duża połać terenu. Wówczas najlepiej zadziała właśnie siatka zgrzewana nierdzewna.

Siatki zgrzewane nierdzewne w przemyśle

Ze względu na to, że dostępne są różnego rodzaju siatki zgrzewane, możliwe jest wybranie takiej, której oczka idealnie nadają się np. do sortowania. Dzięki temu w produkcji różnego rodzaju rzeczy, możliwe jest zmechanizowanie sortowania np. orzechów, owoców, nakrętek itd. Wszystkiego, co może spadać w puste pola, dzięki czemu będzie wiadomo, że jest we właściwym rozmiarze. Znacznie przyspiesza to sam proces produkcji, dlatego siatka zgrzewana ze stali nierdzewnej jest tak często używana właśnie w przemyśle produkcyjnym. Ponadto trzeba pamiętać też o tym, że bardzo dobrze sprawdza się w przetwarzaniu oleju, chemikaliów czy żywności.

Gdzie jeszcze znajduje zastosowania siatka zgrzewana?

Można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najczęściej używanych materiałów w wielu rodzajach przemysłu, hutnictwie, rolnictwie, laboratoriach i wielu, wielu innych, dlatego że jest przede wszystkim uniwersalna. W rolnictwie świetnie nadaje się do tworzenia zagrody, gdzie na wielkie hektary potrzebne jest ogrodzenie, ponadto można ją używać do segregowania zbiorów lub w hodowli do wyznaczania terenu. Jest to więc produkt, którego zastosowanie można znaleźć wszędzie.

Ponadto właściwości tej siatki są bardzo przystępne w wielu gałęziach przemysłu. Wytrzymałość, sztywność i nierdzewność to cechy, które niezbędne są w długim użytkowaniu jakiegokolwiek produktu w przemyśle, a zgrzewane złączenia uniemożliwiają szybkie zniszczenie. Siatki zgrzewane są odporne na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne, co pozwala wydłużyć ich przydatność.