Rolety plisowane - podpowiadamy, czy warto się na nie zdecydować!

roleta plisowana

Czym są rolety plisowane?

Rolety plisowane to innowacyjny system okienny, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wiodącym producentem na polskim rynku jest firma Karnix. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego systemu montażowego roleta w formie plisy nie przeszkadza w otwieraniu okien, są one w pełni ruchome.

Jednak, dzięki wysokiej jakości materiałów, użytych podczas produkcji, rolety w formie harmonijek idealnie spełniają swoje funkcje. System montażowy nie tylko pozwala na osłonięcie okien, ale również sprawia, że to my decydujemy, którą część okna zasłania roleta. Rozmiar rolety dobrany jest do wielkości okna, może być dostosowany do wskazanych przez nas wymiarów. Poprzeczne plisy zapewniają pełną funkcjonalność oraz są interesującą ozdobą naszego wnętrza.

Gdzie zamontować rolety plisowane?

Szeroka gama wzorów sprawia, że rolety plisowane idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu. Producenci chętnie polecają montaż rolet plisowanych w oknach, które wychodzą na ulicę lub posesję sąsiada. Dzięki innowacyjnemu systemu montażowemu rolety plisowane mogą zasłaniać jedynie część okna. Tylko od nas zależy czy będzie to dół czy góra, dlatego roleta może zasłaniać np. dolną część okna równocześnie doświetlając pomieszczenie odsłoniętą częścią. Takie rozwiązanie zapewni nam poczucie prywatności bez konieczności rezygnacji z dostępu światła słonecznego.

Rolety plisowane świetnie sprawdzą się również w oknach dachowych, zapewniając ograniczony dostęp światła i chroniąc nasze wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się. Niezależnie od tego, czy zamontujemy rolety plisowane w oknie dachowym, czy może w oknie w kuchni na pewno w pełni spełnią nasze oczekiwania.

Szeroki wybór rolet plisowanych można znaleźć na https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html!

Rolety plisowane - wygoda i dyskrecja

Stworzenie przez producentów rolet plisowanych jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy z jednej strony chcieli osłonić się przed nadmiernym dostępem światła słonecznego, a z drugiej zależało im na jasnych wnętrzach. Klasyczne rolety montowane są zwykle od góry, co powoduje, że jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji, czy zasłonić okno całkowicie i zaciemnić pomieszczenie, czy też Odsłonić okno rezygnując z poczucia prywatności i narażając się na nadmierne przegrzanie wnętrz.

Roleta plisowana daje możliwość regulacji dostępu światła słonecznego zarówno od góry jak i od dołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się ciekawskich spojrzeń sąsiadów i tylko my decydujemy jak wiele światła dotrze do wnętrza naszego mieszkania. Solidne uchwyty wykonane z aluminium zapewniają pełną ruchomość rolety, dzięki czemu jest ona trwała i funkcjonalna. Jeśli zdecydujemy się na montaż rolety plisowanej w oknach poddasza ograniczą one również nadmierne przegrzewanie się wnętrza, co poprawi komfort użytkowania naszego domu lub mieszkania.

Sklep z najlepszymi materacami 24materace.pl