reklama sklepu z materacamiNowoczesne oświetlenie LED do domu - największe zalety

Lampy LED stosuje się obecnie niemal wszędzie – w biurach, instytucjach państwowych, miejscach publicznych, a także w prywatnych domach. Stanowią rozwiązanie praktyczne i estetyczne zarazem, zwłaszcza gdy wybierze się zaawansowane technologicznie modele. Czym wyróżniają się takie produkty i dlaczego warto zamontować je w swoich domach? Najważniejsze zalety oświetlenia LED przedstawimy w dzisiejszym artykule.

loftowe oświetlenie

Lampy LED – najwyższa klasa energetyczna

Gdy kupuje się produkty oświetleniowe, zazwyczaj zwraca się uwagę na kwestię energooszczędności. Pozwala to bowiem zachować optymalne warunki świetlne w pomieszczeniach, a przy tym obniżyć wysokość rachunków za prąd.

Źródła światła LED pod tym względem zaliczają się do najlepszych możliwych opcji. Większość z nich należy bowiem do kategorii B, czyli najwyższej obecnie klasy energetycznej (dawniej A, A+, A++), wyprzedzając większość żarówek i świetlówek, działających w oparciu o inne technologie, dostępnych na rynku. Oznacza to zatem, że wymiana domowych żarówek na nowoczesne produkty LED, potrafi obniżyć wydatki na oświetlenie nawet o 60-70%.

Trwałość i solidność produktów LED

Zaawansowane technologicznie produkty LED wyróżniają się nie tylko małym poborem energii w stosunku do pozostałych źródeł światła. To także rozwiązania niezmiernie trwałe i bezawaryjne, co pozwala bez przeszkód korzystać z nich przez naprawdę długi czas.

W zależności od producenta oraz sposobu eksploatacji diody LED potrafią świecić od 20 000 do 50 000 (lub więcej) godzin, zapewniając pełen komfort oświetleniowy we wszystkich przestrzeniach w domu i w terenie przydomowym.

Walory dekoracyjne – żarówki ozdobne i LED zintegrowany

Nowoczesne produkty LED to jednak nie tylko trwałość i oszczędne wykorzystanie energii elektrycznej, ale też ciekawe walory estetyczne. Na rynku można bowiem spotkać efektowne źródła światła LED dekoracyjne, dostępne choćby na stronie Azzardo.com.pl. Wyglądem przypominają nieco pierwsze żarówki żarnikowe, wyprodukowane przez Edisona. Występują w oryginalnych kształtach i kolorach, często stając się główną ozdobą domowych lamp z otwartymi kloszami.

Innym rozwiązaniem są lampy ze zintegrowanym źródłem światła LED. W praktyce oznacza to, że moduł z diodami został umieszczony w oprawie na stałe już na etapie produkcji. Pozwala to uzyskać ciekawsze kształty oprawy oraz stworzyć nietuzinkowe oświetlenie, wpisujące się w najmodniejsze style wnętrzarskie – od aranżacji minimalistycznych, przez klasyczne, aż po przestrzenie retro. Co ciekawe, niejednokrotnie konstrukcje zintegrowane wyróżniają się nawet lepszymi parametrami technicznymi (większą żywotnością) niż klasyczne źródła światła LED, co dodatkowo przemawia na ich korzyść.

Praktyczne sposoby sterowania oświetleniem

Technologia LED wprowadziła do świata domowego oświetlenia również inne, dodatkowe korzyści. Dzięki przejściu na takie produkty, można łatwo modyfikować parametry światła oraz usprawnić sterowanie nim, zwłaszcza gdy wybierze się praktyczne diody LED RGB.

To szansa choćby na regulację natężenia światła, jego koloru i temperatury barwowej w zależności od aktualnych potrzeb chwili. Zwiększa to funkcjonalność domowych wnętrz i sprawia, że zawsze da się zbudować idealne warunki, bez konieczności stosowania wielu różnych źródeł światła w pomieszczeniu.

Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że produkty LED mogą być sterowane zdalnie, na przykład za pośrednictwem pilota, komend głosowych lub aplikacji mobilnej. To ostatnie rozwiązanie pozwala nie tylko na kontrolowanie i modyfikację oświetlenia w danym momencie we wszystkich pomieszczeniach i ogrodzie, ale także na zapisywanie ulubionych scen świetlnych lub tworzenie harmonogramów oświetleniowych, by na stałe zautomatyzować sterowanie oświetleniem w warunkach domowych.

Nowoczesne oświetlenie LED – wygodny i bezpieczny dom

Produkty LED są obecnie znacznie bardziej dostępne niż jeszcze jakiś czas temu. Pozwalają na poprawę komfortu oświetleniowego w domach i ogrodach, a także na zmniejszenie wysokości rachunków. Trudno się zatem dziwić, że nowoczesne technologie coraz częściej wprowadzają się do mieszkań i domów, jako produkty praktyczne, bezpieczne i wyróżniające się ciekawymi walorami wizualnymi w tym samym czasie.