reklama sklepu z materacami



Dlaczego nowe mieszkanie jest dobrą lokatą kapitału?

mieszkania lokata kapitału

Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane przez większość Polaków jako doskonały sposób na sprawdzoną lokatę kapitału. Głównym celem takiego przedsięwzięcia jest chęć uzyskania dochodu pasywnego.

Mieszkanie od dewelopera – zalety

Mieszkania od deweloperów mają wiele zalet. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o gwarancji i pięcioletniej rękojmi. Takiej opcji nie ma w przypadku lokali mieszkalnych z rynku wtórnego. Poza tym deweloperzy stawiają na liczne udogodnienia podnoszące standard życia na osiedlach. Mowa tu m.in. o parkingach, komórkach lokatorskich, ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych, bliskości przystanków komunikacji miejskiej czy placach zabaw dla dzieci. Nabywca nie musi załatwiać formalności związanych z planem i budową, nadzorować realizacji inwestycji itp. Może natomiast we własnym zakresie wykończyć nowe mieszkanie lub wybrać opcję wykończenia pod klucz. Eksperci z firmy Ronson podkreślają, że deweloperzy duży nacisk kładą na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwalających w przyszłości obniżyć koszty eksploatacji mieszkania.

Nowe mieszkanie jako lokata kapitału – gdzie kupić?

Decydując się na lokatę kapitału w postaci mieszkania, należy się przede wszystkim zastanowić nad przeznaczeniem takiej nieruchomości. Większość nabywców decyduje się na wynajem. Interesują ich spełniające odpowiednie kryteria inwestycje mieszkaniowe. Poznań i inne duże miasta najbardziej opłacają się pod tym względem, bo to właśnie tu mieszkania na wynajem są najczęściej poszukiwane. W rachubę wchodzi zarówno wynajem długoterminowy, jak i na krótki okres, np. w sezonie turystycznym. Przy zakupie nieruchomości przeznaczonej na wynajem kluczową rolę odgrywa zatem lokalizacja.

Mieszkanie od dewelopera – o czym pamiętać?

Planując zakup mieszkania od dewelopera, trzeba zapoznać się z możliwie jak największą liczbą ofert, przykładając dużą wagę do wiarygodności firmy realizującej inwestycję. Należy też brać poprawkę na to, że wynajem nie zwróci się w przeciągu dwóch czy trzech lat – trzeba na to średnio kilkunastu lat.