reklama sklepu z materacamiModna aranżacja łazienki - jak urządzić łazienkę zgodnie z trendami na 2024?

Projektowanie i urządzanie łazienki to wielkie wyzwanie. Trzeba stworzyć przestrzeń, która będzie spełniać funkcje użytkowe, a jednocześnie będzie zachwycać estetyką. Jakie trendy będą grać pierwsze skrzypce w 2024 roku?

modna łazienka

Modne kolory w łazienkach w 2024 r.

W 2024 roku najmodniejsze kierunki wnętrzarskie to japandi, eko i styl lat 70. Będą one zdominowane przez naturę w każdym tego słowa znaczeniu, co będzie się przejawiać przede wszystkim w ciepłej kolorystyce ziemi – złamana biel, beże i szarości, a także pastelowa zieleń. To właśnie te barwy będą doskonałą bazą do wprowadzenia nadal modnych elementów z kamienia bądź drewna. Deski oraz ich imitacje będą zdobić zarówno podłogi, jak  ściany, doskonale komponując się z bielą ceramiki. Do łask wraca również czerń, będąca wyrazem ponadczasowej elegancji. Pod postacią armatury i dodatków z pewnością nie będzie sprawiać wrażenia przytłoczenia.

Meble łazienkowe o obłych kształtach również będą utrzymane w stonowanej kolorystyce.

Inspiracja quiet luxury

Quiet Luxury, czyli cichy luksus to najgorętszy trend w modzie w 2023 roku. W 2024 wchodzi także do wnętrz. Odtąd jakość stanie ponad ilością, a łazienki będą emanować elegancją i spokojem oraz niewyobrażalnym komfortem. Łazienka urządzona w stylu dyskretnego luksusu skupia się na potrzebach jej użytkowników a nie tylko na designie. Tu nie ma miejsca na przepych – są proste linie i kilka unikalnych elementów dekoracyjnych. Pojawia się wręcz minimalizm a to jest kluczem do sukcesu w urządzaniu łazienki w 2024 roku.

Nadal modny marmur i drewno

Rok 2024 nie rezygnuje z marmuru, a te popularne do tej pory w jasnym kolorycie wręcz umacniają swoją pozycję i to ze zdwojoną siłą. Perfekcyjnie łączą zalety estetyczne z praktycznymi, zwłaszcza te związane z optycznym powiększaniem wnętrza i jego rozświetlaniem. Marmur świetnie prezentuje się solo, ale równie dobrze komponuje się z drewnem.

Potrzeba zbudowania przytulności w łazience w 2024 sprawia, że na liście wnętrzarskiej najmodniejszych wzorów wciąż obecna jest jodełka. To specyficzny wzór ułożenia płytek i paneli, który wciąż nie traci na atrakcyjności.  Nadaje się on zarówno na posadzkę, jak i na ściany, pozwalając wyróżnić konkretne strefy. Dodatkowo taki sposób montażu płytek potęguje efekt przestronności.

Podsumowanie

Łazienkowe trendy na 2024 rok istny koktajl natury, przeplatanej z dyskretnie wprowadzonym luksusem. To miks wręcz idealny, reprezentujący marmur, drewno i beton dekoracyjny do łazienki.  Efekt surowości, ale nawiązujący do bliskości z naturą, uzyskany za pomocą tynku strukturalnego to właśnie będzie w nadchodzącym roku strzałem w dziesiątkę, a łazienka stanie się spokojną oazą zarówno dla ciała, jak i duszy!