reklama sklepu z materacamiMożliwości, które zapewnia nowoczesne ogrzewanie na podczerwień

Folie i maty grzewcze do domu, mieszkania lub biura są dobrym pomysłem, który sprawia, że nie trzeba myśleć o konieczności montażu kotła grzewczego. Promienniki ciepła stosuje się do różnego rodzaju obiektów jako nowoczesną technologię, której celem jest zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego.


Ogrzewanie na podczerwień bez strat

Ogrzewanie na podczerwień zapewnia przyjemne ciepło, które jest wyczuwalne już kilkanaście sekund po włączeniu. Najważniejszą zaletą jest brak utraty ciepła. Tzn. panele grzewcze emitujące ciepło, ogrzewają bezpośrednio osoby znajdujące się wewnątrz pomieszczenia, zwierzęta, meble oraz inne przedmioty. Dopiero potem emitowane ciepło oddawane jest do otoczenia. Podsumowując - to człowiek ogrzewa powietrze, a nie na odwrót. Tradycyjne grzejniki w pierwszej kolejności ogrzewają powietrze, dlatego też ciepło nie jest momentalnie wyczuwalne. Folie grzewcze na podczerwień świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym, które aktualnie chętnie wykorzystują nawet firmy z różnych sektorów.


Czy ogrzewanie podczerwienią pomaga zadbać o zdrowie?

mata grzewcza na podczerwień

Patrząc na grzejniki na podczerwień niewielka ilość osób myśli o nich, jak o czymś, co może pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Należy mieć jednak świadomość tego, że promienniki podczerwieni mają właściwości lecznicze. Ich działanie nie doprowadza do cyrkulacji powietrza. Nie dochodzi do przemieszczania się kurzu i pyłków, które negatywnie wpływają na zdrowie alergików. Ogrzewanie pomieszczeń na podczerwień niweluje powstawanie grzybów i pleśni. Promieniowanie podczerwone jest bardzo zdrowe dla człowieka, co dowodzi temu, że jest ono stosowane m.in. w inkubatorach dla małych dzieci. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że zapewnia sobie najlepszy komfort cieplny, to musi pomyśleć o tym, aby w domu zamontować grzejniki na podczerwień, które zawsze są w stanie zapewnić równomierny rozkład temperatury.


Ogrzewanie podłogowe i ścienne na promienie podczerwieni

mata podłogowa na podczerwień

Ciepło wytwarzane przez ogrzewanie na podczerwień działa dzięki energii elektrycznej. Jest ono doceniane z tego względu, że nie wymaga wykonania skomplikowanych prac budowlanych, jeżeli chodzi o grzejniki  montowane są na ścianie. Można je bowiem powiesić na ścianie jak obraz, dbając jedynie o dostęp energii elektrycznej w pobliżu. Montując takie grzejniki, należy pamiętać o tym, aby nie zasłaniać ich dużymi rzeczami, aby ciepło mogło swobodnie rozchodzić się po pomieszczeniu.

Większą ilość prac wymaga montaż ogrzewania podłogowego. Co jednak nie oznacza, że należy z tego zrezygnować. Tym bardziej że jego zastosowanie sprawia, iż powietrze nie jest tak mocno suche. W ten sposób można uniknąć namnażania się roztoczy, które są szczególnie groźne dla młodych organizmów. Warto również wiedzieć, że ta forma ogrzewania zapewnia mniejsze zużycie czynnika grzewczego. Dla porównania - ogrzewanie podłogowe wymaga zasilania ok. 45 stopni. Tradycyjne kaloryfery wymagają zasilania na poziomie min. 60 stopni.


Wydajne ogrzewanie na podczerwień

Ten rodzaj ogrzewania potrzebuje zdecydowanie mniej czasu na to, aby zapewnić ciepło w pomieszczeniu. Grzejniki konwekcyjne potrzebują tego czasu zdecydowanie więcej. Co za tym dalej idzie, wykorzystując nowoczesną technologię, będzie można cieszyć się niższymi kosztami ogrzewania w przyszłości. Tym bardziej że tradycyjna forma ogrzewania prowadzi do dużych strat ciepła.

Należy pamiętać o tym, aby moc ogrzewania na podczerwień zawsze została dopasowana do rodzaju budynku oraz powierzchni pomieszczenia. Tylko w ten sposób będzie można zapewnić sobie optymalną ilość ciepła.