reklama sklepu z materacamiJakie są metody obniżania kosztów energii w przedsiębiorstwie?

Obniżenie kosztów energii w przedsiębiorstwie to cel każdego właściciela. W ten sposób zwiększa się generowane zyski przy jednoczesnym zachowaniu wydajności. Im mniejsze zużycie prądu, tym również większa dbałość organizacji o środowisko naturalne. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jakie są skuteczne metody obniżania kosztów energii w firmie. Zastosowanie wybranych z nich może przynieść spore oszczędności. Poniżej przedstawiamy niektóre z tych metod.

wyliczanie kosztów energii

Postawienie na sprawne i wydajne urządzenia

Urządzenia wykorzystywane w firmie powinny być w pełni sprawne i wydajne. Nawet małe usterki lub utrata częściowej sprawności mogą doprowadzić do zwiększenia zużycia energii elektrycznej i jej nieefektywnego wykorzystania. W związku z tym obowiązkiem każdego właściciela jest regularne monitorowanie stanu technicznego maszyn i innych urządzeń oraz niezwłoczne wprowadzanie niezbędnych napraw. Ponadto każdy sprzęt powinien być cyklicznie serwisowany. To jeden ze sposobów na obniżenie kosztów zużycia prądu w przedsiębiorstwie. 

Renegocjacja umowy ze sprzedawcą energii

Realnych oszczędności można poszukać, negocjując umowę ze sprzedawcą energii. Ceny na rynku się zmieniają, podobnie jak zapotrzebowanie energetyczne firm. Wybranie optymalnej oferty to klucz do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Dużo łatwiej będzie o to wtedy, gdy przygotujesz indywidualny profil dobowo-godzinowy przedsiębiorstwa. Pomocny w tym będzie system zarządzania energią. 

Wykorzystanie systemu zarządzania energią 

W ramach optymalizacji kosztów zużycia energii w firmie warto wdrożyć system zarządzania energią. To technologia, która pozwala na bieżące monitorowanie zużycia prądu oraz na analizę zgromadzonych danych przez urządzenia rejestrujące. Na tej podstawie przygotowuje się profil dobowo-godzinowy klienta, a także weryfikuje założenia z prognozami. System pozwala również na weryfikację zgodności realnego zużycia prądu z wysokością rachunków. Dużym powodzeniem na rynku cieszy się AIFLO, czyli autorskie rozwiązanie technologiczne od HOBO Systems. 

Wdrożenie dobrych nawyków wewnątrz firmy 

Oszczędności można szukać też w ramach wdrożenia w organizacji dobrych nawyków związanych ze zużyciem energii elektrycznej. To m.in. gaszenie światła, odłączenia urządzeń z sieci energetycznej i racjonalne ich wykorzystywanie. Dodatkowym wsparciem okazuje się montaż energooszczędnego oświetlenia, systemu wentylacji i klimatyzacji. Każdy z tych aspektów wpływa na redukcję ostatecznego kosztu zużycia energii w firmie. Coraz więcej świadomych przedsiębiorców decyduje się na zastosowanie rozwiązań z sektora smart. 

Obniż koszty energii w firmie razem z HOBO Systems 

Chcąc obniżyć koszty energii w przedsiębiorstwie, warto skontaktować się z ekspertami HOBO Systems. To firma, która od lat zajmuje się wykonywaniem audytów energii w firmach oraz we wdrażaniu optymalizacji w tym zakresie. Nieocenionym wsparciem w pracy specjalistów HOBO Systems jest system AIFLO. Dzięki niemu możesz ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 26%. W skali roku da to spore oszczędności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z ekspertami HOBO Systems w celu sprawdzenia możliwości współpracy.