reklama sklepu z materacami



Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane?

sofa w tkaninie

Wygodne łóżko to podstawa udanej nocy i źródło energii na następny dzień. Rozpoczynamy i kończymy nasz dzień w łóżku, dlatego tak ważne by było one dopasowane do naszych potrzeb. Sypialnia powinna posiadać odpowiednią kolorystykę, rozmieszczenie okien i drzwi oraz odpowiednie meble. Szukając wygodne łóżko, warto wziąć pod uwagę łóżka tapicerowane wykonane z tkaniny. Jak je wybrać i o czym nie zapomnieć przy ich kupnie dowiesz się poniżej.

  1. Wybór odpowiedniego łóżka tapicerowanego
  2. Rodzaje tkaniny obiciowej

Wybór odpowiedniego łóżka tapicerowanego

Łóżko powinno zostać dobrane do rozmiaru sypialni. Jeśli mamy małą sypialnię musimy zwracać uwagę na każdy centymetr. Posiadając dużą sypialnię mamy większy wybór i nie trzeba martwić się rozmiarem łóżka. Często podaje się wymiary zewnętrzne i wewnętrzne łóżka. Ten pierwszy odnosi się do całkowitego wymiaru łóżka, jego szerokości, wysokości oraz długości. Wymiar wewnętrzny to powierzchnia materaca, jego długość i szerokość.

Istotnym aspektem jest także wysokość wezgłowia, inaczej zwana oparciem łóżka. Długość i szerokość łóżka ma wpływ na grubość ramy. Najcieńsze ramy posiadają od 4 do 5 cm z każdej strony, co oznacza, że łóżko zajmuje od 8 do 10 cm więcej niż materac. Mając małą sypialnię warto wybrać łóżko typu kontynentalnego, którego podstawa łóżka ma taki sam wymiar jaki wymiar materaca. Pozwoli to na zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu. Szukając idealne łóżka tapicerowane warto wejść na stronę: https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane, gdzie znajdziemy ogromny wybór w dobrej cenie.

Rodzaje tkaniny obiciowej

Każde łóżko może być obite wieloma rodzajami tkanin. Dobrze rozejrzeć się na stronie: https://naturestyle.pl/pl/ i wybrać produkty idealne do naszej sypialni. W ofercie można znaleźć tkaniny hydrofobowe, czyszczące i przyjazne zwierzętom. Właściwości hydrofobowe utrudniają wchłaniane płynów w głąb tkaniny, które się rozlały. W takim przypadku płyn zbiera się na powierzchni tkaniny w postaci kropli, które można łatwo usunąć. Tkaniny czyszczące posiadają specjalne molekuły, które chronią przed wniknięciem wszelkich zabrudzeń w jej wnętrze. Pozwala to na łatwe usunięcie plam z pomocą wody lub alkoholu etylowego. Są one odporne na zaciągnięcia i drapania oraz można je łatwo czyścić. Dla alergików sprawdzi skóra lub ekoskóra, którą można łatwo wytrzeć wilgotną ścierką. Ważne by tkanina ułatwiała nam życie i dopasowywała się do wystroju pomieszczenia. Możemy wybrać jaśniejsze kolory, by powiększyć przestrzeń lub ją zmniejszyć poprzez ciemniejsze barwy.