Dekoracyjne grzejniki do łazienek – co wybrać?

Łazienki wymagają skutecznego systemu ogrzewania, który zapewnia pełen komfort cieplny, nawet tuż po wyjściu spod prysznica lub wanny. Warto jednak zadbać o to, by rozwiązania grzewcze były nie tylko wydajne i funkcjonalne, ale też wyróżniały się ciekawym wzornictwem. Obecnie bowiem bez większego trudu da się znaleźć dekoracyjne grzejniki łazienkowe o niezmiernie designerskiej formie. Jaki produkty wybrać i czym się kierować podczas poszukiwań ozdobnych urządzeń grzewczych do łazienki? Kilka wskazówek znajdziecie w dalszej części tekstu.

dekoracyjny grzejnik łazienkowy w kolorze złotym

Grzejnik dekoracyjny – co to takiego?

Grzejniki dekoracyjne nie są niczym nowym. Już od dłuższego czasu projektanci starali się nadać im jak najbardziej stylową formę, wpisującą się w przestrzeń łazienkową. Dzięki intensywnemu rozwojowi technologii, coraz łatwiej udaje się obecnie łączyć wysoką energooszczędność, optymalną moc grzewczą, z ciekawym wzornictwem, które odzwierciedla najmodniejsze nurty wnętrzarskie.

Bez większego trudu da się zatem znaleźć modne i praktyczne grzejniki skandynawskie, nowoczesne, hi-tech, a nawet glamour. Warto przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, by wybrać idealną opcję do własnej łazienki.

Rodzaje grzejników do łazienki – czy urządzenie grzewcze może być dekoracją?

Produkty grzewcze najczęściej dzieli się na kilka kategorii, związanych choćby ze sposobem zasilania oraz mobilnością urządzenia.

W pomieszczeniach kąpielowych zazwyczaj stosuje się ten sam system grzewczy, co w innych częściach domu. Dla wielu lokali mieszkaniowych bywa to centralne ogrzewanie z kotłem i grzejnikami, rozmieszczonymi w odpowiednich miejscach.

Nie jest to jednak jedyna opcja. Coraz chętniej montuje się bowiem w łazienkach niezależne, dekoracyjne grzejniki elektryczne, które można znaleźć choćby na stronie Econovli. Odznaczają się wysoką wydajnością, ciekawym designem oraz faktem, że zaliczają się do jednych z bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań grzewczych.

Inny podział urządzeń dekoracyjnych bierze pod uwagę kwestię mobilności. Większość grzejników montuje się na stałe na ścianach (układ pionowy lub poziomy). Niekiedy jednak wprowadza się do pomieszczenia produkty przenośne (zazwyczaj elektryczne), które także mogą się wyróżniać ciekawym wzornictwem, a przy tym pozwalają na dogrzanie wnętrza zawsze, gdy jest to konieczne.

Oryginalne pomysły na designerski grzejnik do łazienki

Jakie urządzenia grzewcze dekoracyjne warto wybrać do łazienki? Możliwości jest wiele. Przede wszystkim powinno się podjąć decyzję, czy w pomieszczeniu kąpielowym chce się zachować grzejniki drabinkowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia ciepło, ale też tworzy miejsce np. do suszenia wilgotnych ręczników.

Nawet jednak standardowy produkt ze szczebelkami potrafi mieć nieco inną formę. Spotyka się bowiem modele o asymetrycznym rozkładzie prętów metalowych, tworzących fantazyjne wzory. Niektóre z nich bywają wykonane z nietypowych materiałów (jak choćby warianty z elementami z mosiądzu lub miedzi) lub malowane w najmodniejsze kolory sezonu, z intrygującym matowym wykończeniem, idealnie wpisujące się we wnętrza industrialne i retro.

Do nowoczesnych wnętrz można wybrać również inne konstrukcje. Ciekawie prezentują się grzejniki wyposażone z przodu w jednolitą płytę szklaną. Bywa ona bezbarwna i minimalistyczna lub utrzymana w jednolitym odcieniu. Niekiedy da się jednak spotkać też modele dekorowane ozdobnymi printami.

Tak duże zróżnicowanie dostępnych opcji sprawia, że da się znaleźć oryginalny grzejnik łazienkowy do niemal każdej aranżacji.

Modne grzejniki łazienkowe – co wybrać?

Wybór efektownych grzejników łazienkowych o nietypowych kształtach i kolorach pozwala wybrać rozwiązanie do stylowych wnętrz skandynawskich, nowoczesnych, retro i industrialnych, dodając im nieco charakteru i indywidualizmu.

Zawsze powinno się jednak, oprócz walorów estetycznych, sprawdzać też parametry techniczne. Nie zapominajmy bowiem o tym, że grzejnik nie stanowi wyłącznie dekoracji łazienki, ale też zalicza się do najważniejszych elementów praktycznego wyposażenia, bez którego naprawdę nie da się obejść.

Sklep z najlepszymi materacami 24materace.pl