reklama sklepu z materacamiCzym kierować się przy wyborze mebli do biura?

Biuro stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa, dlatego jego właściwe urządzenie powinno być bardzo istotne dla każdego przedsiębiorcy. Czym się kierować przy wyborze mebli do biura? Oto szereg cennych porad i wskazówek, które warto uwzględnić podczas podejmowania decyzji zakupowych.

meble w biurze

Wybór mebli do biura - o czym koniecznie należy pamiętać? 

Właściwie wybrane i skomponowane meble biurowe to bardzo ważna kwestia, ponieważ wpływa na komfort i efektywność wszystkich zatrudnionych osób. Środowisko pracy musi być efektywne oraz wyróżniać się zgodnością z nowoczesnymi trendami. Biuro powinno prezentować się bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym. W końcu jest to nie tylko miejsce pracy poszczególnych osób, ale także pomieszczenie, w którym przyjmowani są potencjalni klienci i kontrahenci firmy. 

Meble w biurze muszą cechować się wysoką jakością wykonania i długim okresem gwarancji od producenta. Firma musi mieć pewność, że zakupione fotele biurowe czy biurka posłużą przez wiele lat pracownikom i przebywającym w biurze partnerom biznesowym. Oczywiście, zakup wysokiej jakości mebli wiąże się z koniecznością poniesienia określonych kosztów, jednak taka inwestycja która zwróci się poprzez wzrost efektywności pracowników a także poprawę sposobu postrzegania jej przez klientów i kontrahentów. 

fotel obrotowy w biurze

Jak znaleźć odpowiednie biurko?

W pracy biurowej bardzo ważne są biurka. Meble te powinny być na tyle duże, by można było pomieścić na nich wszystkie potrzebne dokumenty oraz urządzenia elektroniczne. Bardzo istotna jest także wysokość biurka - powinna ona być dopasowana do wzrostu użytkownika, aby korzystanie z niego było jak najwygodniejsze. 

Kolorystyka ma znaczenie

Przy podejmowaniu decyzji odnośnie aranżacji biura należy także szczególną uwagę zwracać na kolory. To, jakie barwy będą dominowały w przestrzeni biurowej, ma znaczący wpływ na późniejszą wydajność pracowników. Kolor niebieski sprzyja produktywności i skupieniu, zaś fiolet pobudza abstrakcyjne myślenie. Z kolei w gabinetach prezesów dobrym rozwiązaniem są odcienie brązu, ponieważ nadają one pomieszczeniom eleganckiego charakteru. 

Wybór fotela biurowego - na co zwracać uwagę?

Jak wybrać krzesło do biurkaDecyzja ta jest szczególnie istotna, ponieważ to, z jakich foteli będą na co dzień korzystać pracownicy, ma bezpośredni wpływ na ich późniejszą efektywność i samopoczucie. Fotel biurowy powinien wyróżniać się ergonomicznością.

meble w nowoczesnym gabinecie

Musi być wyposażony w funkcję regulacji wysokości i nachylenia tak, by osoba siedząca mogła dopasować go do kształtu swojego kręgosłupa. Dzięki temu nawet gdy dana osoba będzie korzystać z fotela biurowego przez wyjątkowo długi czas, nie będzie zmagać się z bólem pleców. 

Strefy relaksu

Z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców inwestuje nie tylko w standardowe przestrzenie biurowe, ale także w tzw. strefy relaksu. Są to specjalne pomieszczenia, w których umieszcza się wygodne fotele, konsole do gier, tarcze do rzutek i wiele, wiele innych. Dzięki temu pracownicy mogą spędzać przerwy w aktywny sposób, co w konsekwencji także pozytywnie wpływa na ich efektywność.