reklama sklepu z materacamiCzy okna drewniano-aluminiowe są stabilne?

Okna drewniano-aluminiowe to znakomity kompromis pomiędzy elegancją drewna a funkcjonalnością stolarki plastikowej. Montaż tego rodzaju okien przynosi wymierne korzyści, stanowiąc atrakcyjną alternatywę wobec popularnego PCV. Jakie zatem zalety mają okna drewniano-aluminiowe i do jakich budynków najbardziej się nadają?

rama okna drewniano-aluminiowa

Jak skonstruowane jest okno drewniano-aluminiowe?

Okno drewniano-aluminiowe posiada specyficzną konstrukcję, która decyduje o jego unikatowych właściwościach. Profil ramy okiennej wykonany jest bowiem z drewna, natomiast zewnętrzną stronę obramowania zabezpiecza aluminiowa nakładka. Istotną rolę pełni także ukryta pod nią pianka izolacyjna, która podnosi parametry cieplne okna.

Zalety i wady stolarki drewniano-aluminiowej

Zwracając uwagę na okna drewniano-aluminiowewarto uświadomić sobie główne korzyści wynikające z ich montażu. Są nimi:

  • wysoka odporność na niszczące działanie czynników atmosferycznych, jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg;
  • bardzo dobra szczelność (energooszczędność) oraz izolacja akustyczna;
  • duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne;
  • łatwe czyszczenie i brak konieczności konserwacji;
  • zwiększona ochrona antywłamaniowa;
  • wysoka estetyka - elegancki wygląd drewna po stronie wewnętrznej i nowoczesna stylistyka od zewnątrz (aluminium).

Trudno tymczasem wskazać konkretne wady stolarki drewniano-aluminiowej. Jedynym minusem może być cena. Jest ona wyższa w porównaniu z PCV. Musimy jednak pamiętać, że zakup okien to inwestycja długoterminowa, która w przeciągu lat przyniesie nam wymierne profity.

Dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe?

Okna drewniano-aluminiowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. W czym zatem tkwi fenomen tego rodzaju stolarki?

Po pierwsze, to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują ponadczasowe rozwiązania. Okna drewniano-aluminiowecechują się solidnym wykonaniem, dzięki czemu są niezwykle stabilne. Aluminium to materiał wyjątkowo rozciągliwy, dzięki czemu do produkcji okien można wykorzystać bardzo wąskie profile, co z kolei daje możliwość zastosowania większych przeszkleń i lepszego dopływu światła słonecznego.

Innym argumentem przemawiającym za wyborem tego typu stolarki jest aspekt ekonomiczny. Okna drewniano-aluminiowe to dobra inwestycja termomodernizacyjna, pozwalająca istotnie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem budynku.

Nie bez znaczenia jest jeszcze kwestia dbałości o środowisko. Aluminium to metal podlegający w całości recyklingowi.

Do jakich budynków pasują okna drewniano-aluminiowe?

To idealnie rozwiązanie zwłaszcza dla nowo budowanych domów i obiektów użyteczności publicznej. Okna drewniano-aluminiowe są jednak na tyle uniwersalne, że sprawdzą się również w remontowanych budynkach. Jeśli chodzi o kolorystykę ram okiennych klienci mają tutaj duże możliwości dopasowania wyglądu okien do elewacji budynku.